Aparaty analogowe

Najczęściej kupowane

Aparaty analogowe

Miejsce na tradycyjne aparaty analogowe: jednorazowe, kamery otworkowe itp.

Aparaty analogowe  Jest 34 produktów.

Podkategorie

 • Aparaty jednorazowe

  Aparaty jednorazowe z filmem fotograficznym

  Apart jednorazowy czy warto? Aparat jednorazowy może się okazać jedyną szansa na posiadanie zdjęć w formie papierowej, nie oznacza to, że kupując taki aparat otrzymacie sprzęt do druku zdjęć. Wykonując zdjęcia aparatem jednorazowym będziecie zmuszeni do wywołania filmu fotograficznego i wykonania odbitek. Aparaty jednorazowe są świetnym pomysłem na wykonanie 2-3 zdjęć w ciągu miesiąca w momentach ważnych lub ciekawych w waszym życiu, po roku będziecie mieli ok. 30 zdjęć w formie fizycznej. Aparaty świetne się sprawdzają na imprezach, można rozdać kilka sztuk gościom, a później cieszyć się ciekawymi i zaskakującymi ujęciami. Są miejsca, które bywają niebezpieczne z punktu widzenia posiadacza drogiego sprzętu fotograficznego, wtedy jednorazówki zapewnią nam spokój psychiczny, nie będziemy się bać o zniszczenie czy utratę sprzętu. Jaki aparat na prezent? Oczywiście jednorazówka.

  Co to jest aparat jednorazowy?

  Aparat jednorazowy to zazwyczaj plastikowy aparat fotograficzny z założoną kliszą kolorową lub rzadziej czarno-białą. Może być wyposażony w lampę błyskową lub jej nie posiadać, wtedy jest do wykorzystania tylko na zewnątrz. Wśród aparatów jednorazowych występują takie, które posiadają hermetyczną obudowę i mogą być wykorzystywane jako aparat do zdjęć podwodnych. Aparaty jednorazowe mają ustawione  wszystkie parametry na stałe i nie mamy wpływu na sposób naświetlania oraz zamiast zoomu, aby przybliżyć lub oddalić musimy wykorzystać nasze nogi :-). Musimy pamiętać, że aparaty jednorazowe nie mają nośnika cyfrowego, a klisze fotograficzną, którą wywołujemy w procesie chemicznym, a sama klisza jest światłoczuła i nie można otwierać aparatu jednorazowego w świetle. Z wywołanych klisz możemy wykonać odbitki papierowe lub zeskanować samą kliszę.   

  Jednorazowy aparat fotograficzny, nazwa może wprowadzać w błąd, gdyż aparat możemy używać do momentu, kiedy nam się skończy film fotograficzny, w który wyposażony jest danym aparat. Jeżeli potraktujemy wykonanie jednej fotografii jako jednokrotne użycie, to bywa, że mamy jeszcze 38 szans, gdyż są aparaty jednorazowe Kodaka, które mają filmy zawierające 39 klatek.

  Po skończeniu filmu aparat oddajemy do punktu w którym wywołuje się klisze fotograficzne, specjalista otworzy obudowę wyjmie film w warunkach ciemniowych. Po tym zabiegu aparat jest już bezużyteczny, chociaż znane są przypadki, w których amatorzy fotografii zakładali ponownie film i jednorazówka miała nowe życie.

 • Aparaty LOMO

  Aparaty produkowane z myślą o miłośnikach LOMO

 • Aparaty otworkowe Pinhole

  Aparaty typu kamera otworkowa, pinhole, camera obscura

 • Aparaty na wkłady...

  Jak powstał Polaroid, czyli historia pierwszego aparatu na wkłady

  Polaroid jedna z najbardziej znanych marek w świecie fotografii, swoje podboje rynku fotograficznego zaczęła wprowadzając pierwszy na świecie aparat do zdjęć natychmiastowych. Edwin H. Land właściciel firmy Polaroid i twórca pierwszego apartu błyskawicznego o nazwie "Land Camera", został zainspirowany do stworzenia tego aparatu przez córkę, która dziwiła się, że nie może zobaczyć zdjęcia, które właśnie jej zrobił. Projekt nowego aparatu zrodził się w głowie wynalazcy w ciągu kilku godzin, a samo wdrożenie projektu zajęło trzy lata. Pod koniec lat 40' Land pokazał światu swój nowy aparat do zdjęć natychmiastowych, wtedy jeszcze na fotografie czarno-białe. Nowy aparat Polaroid okazał się sukcesem, w dniu premiery sprzedano wszystkie aparaty, co prawda przygotowano ich zaledwie 60 szt.. Od tego momentu należy przyjąć początek rozwoju fotografii natychmiastowej i urzeczywistnienie projektu Landa “Picture-in-a-Minute” - obraz w minutę.

  Jak działa aparat do zdjęć natychmiastowych Polaroid? 

  Aparat

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 34 elementów