Elfo radiowyzwalacz AC-04D nadajnik/odbiornik  - 1
  • Elfo radiowyzwalacz AC-04D nadajnik/odbiornik  - 1
  • Elfo radiowyzwalacz AC-04D nadajnik/odbiornik  - 2
  • Elfo radiowyzwalacz AC-04D nadajnik/odbiornik  - 3

Elfo radiowyzwalacz AC-04D nadajnik/odbiornik

136,00 zł

(136,00 zł szt.)

Ten produkt nie został jeszcze oceniony

Zdalny radiowyzwalacz ELFO AC-04D - kompletny zestaw nadajnik i odbornik do zdalnego wyzwalania lamp studyjnych, odporny na zakłócenia z możliwością kodowania i rozbudowy o kolejne odbiorniki do wielu lamp.

Ilość
Obecnie brak na stanie


Zestaw umożliwiający bezprzewodowe (zdalne) wyzwolenie lampy z wykorzystaniem pasma radiowego o częstotliwości 433 MHz.

Nadajnik AC-04D zakładany jest na sanki aparatu fotograficznego. Warunkiem poprawnego działania nadajnika jest posiadanie przez aparat gorącej stopki lub gniazda PC, do którego możliwe jest podłączenie nadajnika poprzez wbudowane gniazdo JACK 2,5 mm. Nadajnik zasilany jest przez umieszczoną wewnątrz baterię 23A 12V. Na spodniej stronie umieszczony jest koder, za pomocą którego ustawiany jest jeden z czterech kanałów pracy. Taki sam koder znajduje się w odbiorniku. Zasada działania polega na ustawieniu w nadajniku i odbiorniku tego samego kanału pracy. 

Odbiornik AC-04D wpinany jest w przewód zasialający lampę błyskową (stanowi on przejściówkę dla zasilania lampy) i podłączany do gniazda synchronizacyjnego w lampie. Odbiornik posiada przewód wyzwalający zakończony monofonicznym wtykiem JACK 6,3 mm.

Zaletą rozwiązania radiowego jest nieczułość na przeszkody (drzewa, filary, itp.).

Jest to podstawowy zestaw umożliwiający zdalne wyzwalanie lampy. Zachęcamy do rozbudowy o kolejne odbiorniki i nadajniki. Powstaje wtedy możliwość tworzenia różnych grup lamp i poprzez zmianę kodu w nadajniku, wyzwalania żądanej grupy lamp. Kolejne nadajniki są pomocne przy korzystaniu z dwóch lub większej liczby aparatów fotograficznych.

Radioflash AC-04D nie jest kompatybilny z poprzednim modelem CF01.

Parametry Wartości parametrów:
Zasilanie nadajnika 12V 23A
Zasilanie odbiornika AC 230V 50/60Hz
Zasięg na zewnątrz budynków < 30 m
Zasięg wewnątrz budynków < 10 m
Czas synchronizacji 1/125 s
E142
2015-10-15