Uwaga!!! W dniach 5-12 sierpnia przebywamy na przerwie urlopowej. Twoje zamówienie złożone w tym terminie zostanie wysłane po naszym powrocie.
Fomaspeed VARIANT 30x40/10 313 papier czarno-biały półmatowy Foma - 1
  • Fomaspeed VARIANT 30x40/10 313 papier czarno-biały półmatowy Foma - 1

Fomaspeed VARIANT 30x40/50 313 papier czarno-biały półmatowy

385,00 zł

(385,00 zł szt.)

Czarno-biały światłoczuły papier fotograficzny Fomaspeed Variant multigrade do powiększeń. Format 30x40 jest sporym wyzwaniem, ale daje sporo satysfakcji i pozwala powiększyć już wiele szczegółów niedostępnych przy małych formatach.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Producent:
Foma
Produkt
papier fotograficzny
Rozmiar
30x40
Rodzaj podłoża
polietylenowe RC/PE
Rodzaj powierzchni
półmatowa (velvet)
Kontrast - gradacja
zmienny - MG
Wymiary papieru
30,5x40,6 cm ilość 50 szt.

Papier czarno-biały Foma Fomaspeed Variant

Fomaspeed Variant, to najwyższej jakości papiery czarno-białe  wielokontrastowe na podłożu polietylenowym RC pokryte obustronnie żywicą. Charakteryzują się wyjątkową śnieżno-białą powierzchnią oraz obrazem o neutralnym tonie do lekko ciepłego, na który wpływa skład emulsji opartej na chlorobromku srebra. Zapewniają pełne odwzorowanie tonalne i bardzo wysoką jakość obrazu w całym zakresie kontrastowości 00-5, z bogatą skalą półtonów. Papiery przeznaczone jest do użytku amatorskiego, komercyjnego i artystycznego.

Jak wywoływać papier czarno-biały Fomaspeed Variant?

W ciemni fotograficznej należy stosować bezpieczne oświetlenie z lampami wyposażonymi w klosze czy filtry multigrade lub czerwone. Oświetlenie powinno być tak ustawione, aby strumień światła nie kierował się bezpośrednio na papier, a był światłem odbitym. Sam czas eksponowania papieru na światło ciemniowe należy skrócić maksymalnie, gdyż może to prowadzić do zadymień i trudno będzie uzyskać nieskazitelną biel papieru.  Przy naświetlaniu papieru podczas powiększeń, do regulacji kontrastu należy wykorzystywać filtry barwne multigrade lub głowicę powiększalnikową multigrade. Papier Fomaspeed Variant szybko się wywołuje, ze względu na skład emulsji, w której zastosowano substancje przyspieszające proces obróbki papierów. Czas wywoływania wynosi ok. 60sek. w temp. 20°C. Skład podłoża umożliwia skrócenie kąpieli chemicznych oraz czasu płukania papieru. Suszenie papierów polietylenowych Fomaspeed jest również szybkie i bezproblemowe. Czynność wykonuje się w temperaturze pokojowej lub ciepłym powietrzem do max 85°C, nie można używać elektrycznych suszarek płytowych. Odbitki wykonane na Fomaspeed można z powodzeniem tonować w tonerach Fomatoner Sepia lub Indigo.

Sposoby obróbki

Chemia

Temperatura °C

Czas w sekundach

Wywoływanie

Fomatol Lqn 1+7

20

60-90

Przerywanie wywoływania

Fomacitro 1+19

20

10-20

Utrwalanie

Fomafix 1+5

20

90

Płukanie

Woda

Powyżej 12

Poniżej 12

120

240

30X40/50/V313