Filmy kolorowe

Najczęściej kupowane

Filmy kolorowe

Dzięki technice fotograficznej zwanej fotografią barwną, która pozwala na tworzenie obrazów kolorowych odwzorowujących rzeczywiste barwy na materiale światłoczułym, możemy cieszyć się fotograficznymi filmami barwnymi. Film barwny zwany potocznie jako film kolorowy, który jest wykorzystywany w barwnej fotografii analogowej. Za początek rozwoju fo...

Dzięki technice fotograficznej zwanej fotografią barwną, która pozwala na tworzenie obrazów kolorowych odwzorowujących rzeczywiste barwy na materiale światłoczułym, możemy cieszyć się fotograficznymi filmami barwnymi. Film barwny zwany potocznie jako film kolorowy, który jest wykorzystywany w barwnej fotografii analogowej. Za początek rozwoju fotografii barwnej uznaje się rok 1855, kiedy to James Clerk Maxwell zaczął eksperymenty z tworzeniem pierwszej fotografii kolorowej, do stworzenia której wykorzystał filtry optyczne czerwony, niebieski i zielony. Początek XX w., to płyty szklane pokryte emulsją światłoczułą w technice autochromu, po naświetleniu i wywołaniu, której otrzymywaliśmy diapozytyw, czyli barwne przeźrocze w pozytywie (slajd), jeszcze wtedy bez możliwości wykonywania kolorowych odbitek.

Obecne produkowane filmy barwne mogą rejestrować obraz kolorowy w negatywie, czyli film kolorowy negatywowy do późniejszych odbitek papierowych w pozytywie. Produkowane są również filmy kolorowe tworzące obraz barwny w pozytywie nazywane diapozytywami, slajdami kolorowym lub przeźroczami, które najczęściej służą do prezentacji.       

Więcej

Filmy kolorowe  Jest 42 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 42 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 42 elementów