Filmy kolorowe

Twórz
zdjęcia kolorowe

Zainspiruj się naszą ofertą filmów fotograficznych barwnych, negatywowych oraz slajdów, do różnych zastosowań. Nie będziesz ograniczony podczas fotografowania pejzażu, mody,  architektury oraz portretu. Zdjęcia w studio, z lampą lub bez, również nie będą problemem.  Spośród znanych marek tj, FujiFilm, Kodak, Cinestill, Agfa, Rollei i wielu innych znajdziesz klisze o różnej czułości i w wielu rozmiarach.

Jest 59 produktów.

Pokazano 1-24 z 59 pozycji

Aktywne filtry

Cena 48,50 zł
Cena 54,90 zł
Cena 77,50 zł
Cena 79,90 zł
Cena 62,90 zł
Cena 81,60 zł

Dzięki technice fotograficznej zwanej fotografią barwną, która pozwala na tworzenie obrazów kolorowych odwzorowujących rzeczywiste barwy na materiale światłoczułym, możemy cieszyć się fotograficznymi filmami barwnymi. Film barwny zwany potocznie jako film kolorowy, który jest wykorzystywany w barwnej fotografii analogowej. Za początek rozwoju fotografii barwnej uznaje się rok 1855, kiedy to James Clerk Maxwell zaczął eksperymenty z tworzeniem pierwszej fotografii kolorowej, do stworzenia której wykorzystał filtry optyczne czerwony, niebieski i zielony. Początek XX w., to płyty szklane pokryte emulsją światłoczułą w technice autochromu, po naświetleniu i wywołaniu, której otrzymywaliśmy diapozytyw, czyli barwne przeźrocze w pozytywie (slajd), jeszcze wtedy bez możliwości wykonywania kolorowych odbitek.

Obecne produkowane filmy barwne mogą rejestrować obraz kolorowy w negatywie, czyli film kolorowy negatywowy do późniejszych odbitek papierowych w pozytywie. Produkowane są również filmy kolorowe tworzące obraz barwny w pozytywie nazywane diapozytywami, slajdami kolorowym lub przeźroczami, które najczęściej służą do prezentacji.