To, co wiem o fotografii otworkowej - Paweł Janczaruk  - 2
  • To, co wiem o fotografii otworkowej - Paweł Janczaruk  - 2
  • To, co wiem o fotografii otworkowej - Paweł Janczaruk  - 1

To, co wiem o fotografii otworkowej - Paweł Janczaruk

79,00 zł

(79,00 zł szt.)

(5/5) z 3 dodanych ocen
Zobacz recenzję

Książka, ta jest typowo specjalistyczną pozycją. Autor próbuje uporządkować wszystko co dotyczy camery obscury, od historii, definicji po przez budowę aparatu, do samych twórców. Książka ta to kompendium wiedzy o camerze obskurze, fotografii otworkowej

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Producent:
Paweł Janczaruk
Produkt
książki

Tytuł: To, co wiem o fotografii otworkowej

Autor: Paweł Janczaruk

stron: 240
wydanie: X 2015
ISBN 978-83-942006-1-9

Fotografia otworkowa to nic innego jak rejestracja światła przy pomocy najprostszego aparatu jakim jest camera obscura. Do wykonania jej wystarczy trochę umiejętności manualnych, puszka, kilka najprostszych narzędzi, papier światłoczuły lub klisza i już możemy wykonać zdjęcie. Jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Dalej następuje tworzenie własnej magii.
Autor w książce zwraca również uwagę na znaczenie światła w tworzeniu fotografii. Na początku wydawać się nam może, że to dość skomplikowane, lecz takim jednak nie jest. Im dalej zagłębiamy się w lekturę książki tym bardziej okazuje się, że fotografią otworkową możemy się dobrze bawić.
W książce tej znajdziemy kompendium wiedzy na temat fotografii otworkowej. Autor poświęcił wiele czasu porządkując historię, analizując definicje, sprawdzając teorie, projektując i budując kamery otworkowe, wykonując liczne próby i przeprowadzając warsztaty fotografii. Całą swoją wiedzę przekazuje nam, którzy dzięki niej możemy załapać bakcyla „pinhola”. W książce znajdziemy też odpowiedzi na niejedno nurtujące nas pytanie związane z fotografią otworkową.
Dla fascynatów jest lekturą obowiązkową, a zaczynającym przygodę z „otworkami” pomoże w wyjaśnieniu niejednej zawiłej zagadki fotooptycznej.

KS001
2 Przedmioty

 

Posty powiązane