Albumy na zdjęcia, pudełka, ramki na slajdy

Bezpieczne zdjęcia

Artykuły do przechowywania fotografii oraz slajdów. Albumy tradycyjne z czarnymi i białymi stronami do wklejania fotografii. Pudła bezkwasowe do bezpiecznego archiwizowania fotografii oraz ramki i walizki do przeźroczy.

Jest 32 produktów.

Pokazano 1-24 z 32 pozycji

Aktywne filtry

Cena 31,50 zł
Cena 49,90 zł

Albumy na zdjęcia


Album na zdjęcia, to klasyczna i bardzo bezpieczna metoda przechowywania zdjęć, które zatrzymały ważne momenty w naszym życiu i bliskich nam osób. Album fotograficzny jest uniwersalnym sposobem na gromadzenie fotografii z ważnych wydarzeń takich jak: uroczystości ślubne, religijne, urodzinowe, wypady wakacyjne oraz tego wszystkiego, co kochamy fotografować. Najważniejszą rolą albumów jest zabezpieczenie fotografii przed zniszczeniem, a przy okazji ładne ich wyeksponowanie. Posiadając albumy z dobrze zachowanymi fotografiami możemy zawsze wrócić do tych najważniejszych zachowanych chwil. Zdjęcia w albumie zamocowane są na stałe, dzięki temu nie przemieszczają się, nie kurzą, nie zagniatają oraz nie blakną. Najczęściej albumy fotograficzne są wykonane w kształcie książki co sprawia, że są łatwe do przechowania, czego nie można powiedzieć o luźnych zdjęciach w szufladzie. Generalnie wyróżniamy dwa podstawowe typy albumów:

•    albumy na zdjęcia wsuwane.
•    albumy na zdjęcia wyklejane,

Albumy do zdjęć wsuwanych posiadają kieszonki, w które jak sama nazwa mówi, wsuwa się zdjęcia. Albumy z kieszonkami bardzo dobrze chronią fotografie i bez większych obaw możemy nasze zbiory udostępnić dzieciom. Albumy na zdjęcia wsuwane mają ujednolicone rozmiary kieszonek i mamy do wyboru m.in. albumy w konkretnym formacie dopasowanym do standardowych rozmiarów fotografii: 10x15 cm, 13x18 cm, 15x21 cm i wiele innych. Albumy mogą być wyposażone w dodatkowe miejsce na opis, co jest również bardzo ważne przy wyborze.

Albumy na zdjęcia wyklejane, to klasyczne albumy, do których wklejasz zdjęcia. Posiadają one specjalnie przystosowane kartki, które umożliwiają mocowanie zdjęć w dowolnym formacie z użyciem specjalistycznego kleju, przylepcy dwustronnych lub narożników. Pomiędzy kartkami ze zdjęciami w albumach znajdują się pergaminowe kartki, które zabezpieczają przechowywane fotografie przed sklejaniem się i otarciami. Fotografie w albumach ze stronami do wklejania prezentują się bardziej wytwornie w porównaniu do innych albumów. Warto pamiętać, że zdjęcia w albumach wklejanych nie są chronione przed dotykiem oglądającego.

Wybór właściwego albumu fotograficznego

Planując zakup albumu na zdjęcia należy dokonać przeglądu naszych zbiorów fotografii i je odpowiednio podzielić, w pierwszej kolejności na zdjęcia tematycznie, następnie rozmiarowo. Jeżeli zdjęcia w jednym temacie mają ten sam rozmiar będziemy mieli większy wybór, możemy skorzystać z albumów wklejanych jak i na zdjęcia wsuwane. Albumy na zdjęcia wklejane będą idealne do fotografii w różnych formatach. Pozostaje nam jeszcze dobór albumu do tematyki naszych zdjęć. Producenci oferują duży wybór albumów, niemal na każdą okazję, wśród nich możemy wyróżnić:  

•    albumy na zdjęcia ślubne,
•    albumy na zdjęcia dzieci,
•    albumy na zdjęcia 10x15,
•    albumy na zdjęcia komunijne,
•    albumy na zdjęcia Polaroid,
•    albumy na zdjęcia z opisem
•    albumy na zdjęcia personalizowane.

Album na zdjęcia ślubne, wyjątkowe chwile potrzebują wyjątkowej oprawy, najlepszym wyborem na zdjęcia ślubne będą albumy z możliwością wklejania fotografii. Albumy ślubne posiadają już dedykowaną okładkę, która jest stylizowana specjalnie na tą okazję i nie można pomylić tych albumów z innymi. Pamiętaj, przy wyborze fotografii do albumu ślubnego najważniejszy jest umiar, zbyt wiele fotografii może znudzić oglądającego, dlatego wybieraj te najważniejsze ujęcia. Ciekawą propozycją będzie wplatanie w projekt klasycznych zdjęć czarno-białych. Album ze zdjęciami ślubnymi może być również doskonałym prezentem i pamiątką np. dla rodziców pary młodej.