Filtruj według

Produkt

Produkt

Czułość filmu

Czułość filmu

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Aparaty jednorazowe

Aparaty jednorazowe na wakacje imprezy wesela w góry na prezent

Aparaty jednorazowe z filmem fotograficznym

Co to jest aparat jednorazowy?

Aparat jednorazowy to zazwyczaj plastikowy aparat fotograficzny z założoną kliszą kolorową lub rzadziej czarno-białą. Może być wyposażony w lampę błyskową lub jej nie posiadać, wtedy jest do wykorzystania tylko na zewnątrz. Wśród aparatów jednorazowych występują takie, które posiadają hermetyczną obudowę i mogą być wykorzystywane jako aparat do zdjęć podwodnych. Aparaty jednorazowe mają ustawione  wszystkie parametry na stałe i nie mamy wpływu na sposób naświetlania oraz zamiast zoomu, aby przybliżyć lub oddalić musimy wykorzystać nasze nogi :-). Musimy pamiętać, że aparaty jednorazowe nie mają nośnika cyfrowego, a klisze fotograficzną, którą wywołujemy w procesie chemicznym, a sama klisza jest światłoczuła i nie można otwierać aparatu jednorazowego w świetle. Z wywołanych klisz możemy wykonać odbitki papierowe lub zeskanować samą kliszę.   

Jednorazowy aparat fotograficzny, nazwa może wprowadzać w błąd, gdyż aparat możemy używać do momentu, kiedy nam się skończy film fotograficzny, w który wyposażony jest danym aparat. Jeżeli potraktujemy wykonanie jednej fotografii jako jednokrotne użycie, to bywa, że mamy jeszcze 38 szans, gdyż są aparaty jednorazowe Kodaka, które mają filmy zawierające 39 klatek.

Po skończeniu filmu aparat oddajemy do punktu w którym wywołuje się klisze fotograficzne, specjalista otworzy obudowę wyjmie film w warunkach ciemniowych. Po tym zabiegu aparat jest już bezużyteczny, chociaż znane są przypadki, w których amatorzy fotografii zakładali ponownie film i jednorazówka miała nowe życie.

Aparat jednorazowy czy warto?

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry