Aparaty jednorazowe

Najczęściej kupowane

Aparaty jednorazowe

Aparaty jednorazowe z filmem fotograficznym

Apart jednorazowy czy warto? Aparat jednorazowy może się okazać jedyną szansa na posiadanie zdjęć w formie papierowej, nie oznacza to, że kupując taki aparat otrzymacie sprzęt do druku zdjęć. Wykonując zdjęcia aparatem jednorazowym będziecie zmuszeni do wywołania filmu fotograficznego i wykonania odbit...

Aparaty jednorazowe z filmem fotograficznym

Apart jednorazowy czy warto? Aparat jednorazowy może się okazać jedyną szansa na posiadanie zdjęć w formie papierowej, nie oznacza to, że kupując taki aparat otrzymacie sprzęt do druku zdjęć. Wykonując zdjęcia aparatem jednorazowym będziecie zmuszeni do wywołania filmu fotograficznego i wykonania odbitek. Aparaty jednorazowe są świetnym pomysłem na wykonanie 2-3 zdjęć w ciągu miesiąca w momentach ważnych lub ciekawych w waszym życiu, po roku będziecie mieli ok. 30 zdjęć w formie fizycznej. Aparaty świetne się sprawdzają na imprezach, można rozdać kilka sztuk gościom, a później cieszyć się ciekawymi i zaskakującymi ujęciami. Są miejsca, które bywają niebezpieczne z punktu widzenia posiadacza drogiego sprzętu fotograficznego, wtedy jednorazówki zapewnią nam spokój psychiczny, nie będziemy się bać o zniszczenie czy utratę sprzętu. Jaki aparat na prezent? Oczywiście jednorazówka.

Co to jest aparat jednorazowy?

Aparat jednorazowy to zazwyczaj plastikowy aparat fotograficzny z założoną kliszą kolorową lub rzadziej czarno-białą. Może być wyposażony w lampę błyskową lub jej nie posiadać, wtedy jest do wykorzystania tylko na zewnątrz. Wśród aparatów jednorazowych występują takie, które posiadają hermetyczną obudowę i mogą być wykorzystywane jako aparat do zdjęć podwodnych. Aparaty jednorazowe mają ustawione  wszystkie parametry na stałe i nie mamy wpływu na sposób naświetlania oraz zamiast zoomu, aby przybliżyć lub oddalić musimy wykorzystać nasze nogi :-). Musimy pamiętać, że aparaty jednorazowe nie mają nośnika cyfrowego, a klisze fotograficzną, którą wywołujemy w procesie chemicznym, a sama klisza jest światłoczuła i nie można otwierać aparatu jednorazowego w świetle. Z wywołanych klisz możemy wykonać odbitki papierowe lub zeskanować samą kliszę.   

Jednorazowy aparat fotograficzny, nazwa może wprowadzać w błąd, gdyż aparat możemy używać do momentu, kiedy nam się skończy film fotograficzny, w który wyposażony jest danym aparat. Jeżeli potraktujemy wykonanie jednej fotografii jako jednokrotne użycie, to bywa, że mamy jeszcze 38 szans, gdyż są aparaty jednorazowe Kodaka, które mają filmy zawierające 39 klatek.

Po skończeniu filmu aparat oddajemy do punktu w którym wywołuje się klisze fotograficzne, specjalista otworzy obudowę wyjmie film w warunkach ciemniowych. Po tym zabiegu aparat jest już bezużyteczny, chociaż znane są przypadki, w których amatorzy fotografii zakładali ponownie film i jednorazówka miała nowe życie.

Więcej

Aparaty jednorazowe  Jest 12 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów