Filtruj według

Produkt

Produkt

Czułość filmu

Czułość filmu

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Aparaty jednorazowe

Aparaty jednorazowe z kliszą fotograficzną duży wybór niskie ceny

Aparat jednorazowy z filmem fotograficznym

Nie jest tajemnicą, że technologia zmieniła nasz styl życia. W szczególności sposób, w jaki robimy i przechowujemy zdjęcia, uległ w ostatnich latach znacznej przemianie. Pojawienie się aparatów cyfrowych i smartfonów sprawiło, że robienie i udostępnianie zdjęć stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ale co, kiedy chcesz posiadać zdjęcia fizycznie, zamiast plików, chcesz zaprzyjaźnić się z fotografią analogową, nie chcesz dźwigać ciężkiego drogiego sprzętu? Tu właśnie wkraczają analogowe jednorazowe aparaty z kliszą fotograficzną. Obserwujemy również wzrost popularności aparatów jednorazowych, wychodząc na przeciw oczekiwaniom, oferujemy pełną gamę jednorazówek na każdą okazję i sytuację. U nas znajdziesz aparaty wodoszczelne do zdjęć podwodnych, aparaty na wesele, z lampą lub do zdjęć na zewnątrz, z filmem kolorowym lub czarno-biały.Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Co to jest aparat jednorazowy?

Co to znaczy aparat jednorazowy? Nazwa wskazuje iż, aparaty z tej kategorii są jednorazowego użytku, do całkowitego zapełnienia filmu fotograficznego zdjęciami. Urządzenie jest już fabrycznie wyposażone w światłoczuły film fotograficzny czarno-biały lub barwny i nie ma możliwości jego zmiany. Analogowy aparat jednorazowy wykonuje liczbę zdjęć ograniczoną do ilości klatek kliszy, zazwyczaj w zakresie 27-39. Po skończeniu filmu aparat należy zanieść do fotolabu lub miejsca, które posiada warunki i sprzęt do wywoływania klisz w warunkach ciemniowych. U osób starszych pojawia się tu nutka nostalgii, bo właśnie tak wykonywano zdjęcia przed pojawieniem się aparatów cyfrowych. Młodsi skazani są na emocje, gdyż aparaty jednorazowe nie posiadają ekranu z szybkim podglądem, a efekt naszej pracy jest widoczny po wywołaniu zdjęć.

Jak działa aparat jednorazowy?

Większość aparatów jednorazowych nie wymaga zapoznawania się z instrukcją obsługi. Aparat jednorazowy, to proste i intuicyjne urządzenie nie wymagająca ogromnej wiedzy i doświadczenia, wręcz idealny do nauki. Zazwyczaj jest wyposażona w lampę błyskową, obiektyw ze stałą ogniskową i migawką ustawioną na uniwersalny czas naświetlania. Producenci oferują aparaty z czarno-biały lub kolorowy filmem o czułości dostosowanej do przeznaczenia np. do zdjęć podwodnych, zdjęć z lampą, czy w plenerze, pozostaje wybrać odpowiedni. Aby uruchomić aparat jednorazowy wystarczy przesunąć przełącznik i apart jest gotowy do fotografowania. Teraz patrzysz w wizjer, wybierasz kadr i naciskasz spust migawki, zdjęcie zrobione. Aby zrobić kolejną fotografię konieczny jest obrót kółka, który uruchomi przekładnię nawijającą, aż się zatrzyma, co oznacza, że jesteś na kolejnej ramce. Zazwyczaj na górze aparatu można zobaczyć, ile zdjęć pozostało do zrobienia. Po skończeniu filmu aparat oddajemy do punktu w którym wywołuje się klisze fotograficzne, specjalista otworzy obudowę wyjmie film w warunkach ciemniowych i go wywoła. Z wywołanej kliszy możemy zrobić odbitki papierowe w różnych formatach lub ją zeskanować.

Jednorazowy aparat analogowy.

To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z aparatami analogowymi. Może to być również świetna zabawa dla dzieci pragnących wyrazić swoją kreatywność bez obawy o zniszczenie drogiego sprzętu elektronicznego. Jednorazowy aparat analogowy to nie tylko gratka dla wytrawnych kolekcjonerów wspomnień czy sprzętu fotograficznego, ale coś w sam raz dla każdego, kto marzy o zachowaniu najbardziej autentycznych wspomnień dzięki vintage'owym zdjęciom na kliszy. Duża wygoda aparatu jednorazowego polega właśnie na tym, że można go zabrać ze sobą właściwie wszędzie, aby uchwycić ważne momenty. Klimat niepowtarzalnych zdjęć analogowych z pewnością kusi każdego, lecz aparaty tradycyjne i technologia analogowa  budzi respekt, zupełnie niepotrzebnie, dlatego warto zacząć od aparatów jednorazowych. Tego rodzaju aparaty analogowe mogą przywoływać wspomnienia z dzieciństwa, a w wielu przypadkach nawet skłonić do rezygnacji z wygody używania nowoczesnych telefonów komórkowych czy innych urządzeń cyfrowych, aby odzyskać te dawne emocje. Dodatkowo, biorąc pod uwagę niską cenę, jest to również fajny sposób na rozpoczęcie przygody ze światem fotografii tradycyjnej.

Aparat jednorazowy, który wybrać?

Istnieją różne modele aparatów analogowych, które oferujemy. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, będziesz miał w rękach produkt odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ponieważ jest bardzo łatwy w użyciu, lekki i poręczny. Rośnie popularności jednorazowych aparatów, dlatego producenci starają się sprostać wymaganiom. Do wyboru aparaty fotograficzne znanych marek, jak: Kodak, Fujifilm, AgfaPhoto, Ilford czy Lomography

  •     aparaty analogowe jednorazowe z lampą błyskową przydatne do zdjęć w pomieszczeniach i trudnych warunkach oświetleniowych, można nimi fotografować również na zewnątrz w słoneczny dzień.
  •     aparaty jednorazowe bez lampy błyskowej do fotografowania na zewnątrz, kiedy jest jasno.
  •     aparaty z kliszami o różnej czułość filmu im większa liczba ISO , tym wyższa czułość filmu. Klisza o wyższej czułości będzie lepsza na trudne warunki np. pochmurny dzień, zacienione miejsca, kiedy fotografujemy pod wodą, a niższe ISO na słoneczne dni.
  •     aparat jednorazowy z filmem czarno-białym, wybierz ten zestaw, jeżeli chcesz mieć klimatyczne zdjęcia vintage
  •     jednorazowy apart z kliszą kolorową, pełne spektrum barw wystarczy wybrać markę której kolry zapisane na kliszach będą nam bardziej odpowiadały.
  •     aparat wodoszczelny jednorazowy, a gdybyś chciał fotografować podczas ulewy
  •     aparty dedykowane na uroczystości np. wesele
  •     aparat fotograficzny jednorazowy na prezent, każdy z powyższych będzie dobrym pomysłem na obdarowanie bliskich. można również podarować aparat jednorazowy, na którym uwieczniliśmy obdarowywanego.