Genesis Digital zestaw kart szara karta - 1
 • Genesis Digital zestaw kart szara karta - 1
 • Genesis Digital zestaw kart szara karta - 2
 • Genesis Digital zestaw kart szara karta - 3

Genesis Digital zestaw kart szara karta

11,90 zł

(11,90 zł szt.)

Światłomierz Twojego aparatu jest skalibrowany na tzw. średnią szarość, czyli na powierzchnię odbijającą 18% światła. Fotografowane motywy dążą do szarości, dlatego też często się zdarza, iż fotografowany biały i czarny kolor jest szary zamiast odpowiednio biały i czarny. Pomocną w tej sytuacji jest szara karta, która stanowi wzorzec kalibracji światłomierza i pozwala poprawnie ustalić ekspozycję.

Ilość
Obecnie brak na stanie


Genesis Digital Grey Card jest prostym w obsłudze, estetycznym i wyjątkowo podręcznym narzędziem ułatwiającym dobranie odpowiedniego balansu bieli na fotografiach. Korzystając ze znajdujących się w zestawie plastikowych kart, możliwe jest uzyskanie precyzyjnego wzorca balansu bieli, który może być od razu wykorzystany do fotografowania w formacie JPG lub później jako punkt odniesienia przy obróbce źródłowych plików RAW w tzw. post-procesie. Zestaw Genesis DGC jest także pomocny przy ustawianiu ekspozycji w przypadku scen i produktów, które mogą zafałszować wskazania światłomierza w aparacie.

 

Każda karta znajdująca się w zestawie jest dwustronnie pokryta specjalnym materiałem o neutralnej charakterystyce barwnej. Światło odbite od niego posiada dokładnie takie same właściwości jak światło padające, dzięki czemu karty mogą być wykorzystane jako skalibrowany punkt odniesienia przy uzyskiwaniu wzorca balansu bieli. W zależności od formatu w jakim zapisywane są zdjęcia (JPG czy RAW), karty Genesis DGC można wykorzystać na kilka sposobów.

Zawartość zestawu:

 • biała karta 54x85mm,
 • szara karta 54x85mm,
 • czarna karta 54x85mm,
 • smycz z karabinkiem,
 • instrukcja obsługi.


Szara karta
Posiada barwę neutralna szara. Pokryta materiałem odbijającym dokładnie 18% światła. Służy jako punkt odniesienia do pomiaru balansu bieli oraz ekspozycji. W połączeniu z kartami biała i czarna pozwala ocenić kontrast fotografowanej sceny.

Biała karta
Pokryta jest białym materiałem odbijającym 90% światła. Może być wykorzystana jako neutralny wzorzec przy ręcznym ustawianiu balansu bieli w aparacie. W połączeniu z karta szara i czarna służy do oceny kontrastu fotografowanej sceny.

Czarna karta
Pokryta jest materiałem odbijającym dokładnie 3% światła. W połączeniu z karta szara i biała służy do oceny kontrastu fotografowanej sceny.

GEN001
2015-08-31