Genesis Digital zestaw kart szara karta - 1
 • Genesis Digital zestaw kart szara karta - 1
 • Genesis Digital zestaw kart szara karta - 2
 • Genesis Digital zestaw kart szara karta - 3

Genesis Digital zestaw kart szara karta

11,90 zł

(11,90 zł szt.)

Ten produkt nie został jeszcze oceniony

Światłomierz Twojego aparatu jest skalibrowany na tzw. średnią szarość, czyli na powierzchnię odbijającą 18% światła. Fotografowane motywy dążą do szarości, dlatego też często się zdarza, iż fotografowany biały i czarny kolor jest szary zamiast odpowiednio biały i czarny. Pomocną w tej sytuacji jest szara karta, która stanowi wzorzec kalibracji światłomierza i pozwala poprawnie ustalić ekspozycję.

Ilość
Obecnie brak na stanie


Genesis Digital Grey Card jest prostym w obsłudze, estetycznym i wyjątkowo podręcznym narzędziem ułatwiającym dobranie odpowiedniego balansu bieli na fotografiach. Korzystając ze znajdujących się w zestawie plastikowych kart, możliwe jest uzyskanie precyzyjnego wzorca balansu bieli, który może być od razu wykorzystany do fotografowania w formacie JPG lub później jako punkt odniesienia przy obróbce źródłowych plików RAW w tzw. post-procesie. Zestaw Genesis DGC jest także pomocny przy ustawianiu ekspozycji w przypadku scen i produktów, które mogą zafałszować wskazania światłomierza w aparacie.

 

Każda karta znajdująca się w zestawie jest dwustronnie pokryta specjalnym materiałem o neutralnej charakterystyce barwnej. Światło odbite od niego posiada dokładnie takie same właściwości jak światło padające, dzięki czemu karty mogą być wykorzystane jako skalibrowany punkt odniesienia przy uzyskiwaniu wzorca balansu bieli. W zależności od formatu w jakim zapisywane są zdjęcia (JPG czy RAW), karty Genesis DGC można wykorzystać na kilka sposobów.

Zawartość zestawu:

 • biała karta 54x85mm,
 • szara karta 54x85mm,
 • czarna karta 54x85mm,
 • smycz z karabinkiem,
 • instrukcja obsługi.


Szara karta
Posiada barwę neutralna szara. Pokryta materiałem odbijającym dokładnie 18% światła. Służy jako punkt odniesienia do pomiaru balansu bieli oraz ekspozycji. W połączeniu z kartami biała i czarna pozwala ocenić kontrast fotografowanej sceny.

Biała karta
Pokryta jest białym materiałem odbijającym 90% światła. Może być wykorzystana jako neutralny wzorzec przy ręcznym ustawianiu balansu bieli w aparacie. W połączeniu z karta szara i czarna służy do oceny kontrastu fotografowanej sceny.

Czarna karta
Pokryta jest materiałem odbijającym dokładnie 3% światła. W połączeniu z karta szara i biała służy do oceny kontrastu fotografowanej sceny.

GEN001
2015-08-31