Ilford Pinhole Camera Obscura aparat otworkowy  - 1
  • Ilford Pinhole Camera Obscura aparat otworkowy  - 1
  • Ilford Pinhole Camera Obscura aparat otworkowy  - 2
  • Ilford Pinhole Camera Obscura aparat otworkowy  - 3
  • Ilford Pinhole Camera Obscura aparat otworkowy  - 4

Ilford Pinhole Camera Obscura aparat otworkowy

691,00 zł

(691,00 zł szt.)

Ten produkt nie został jeszcze oceniony

Ilford Pinhole Camera Obscura Kamera otworkowa z bogatymi dodatkami film Delta 100 4x5"/10, papiery MG Delux 4x5"/10. Ilford Pinhole Camera, to lekki aparat otworkowy, tzw. camera obscura, skierowany do miłośników starej szkoły fotografowania oraz pasjonatów stylu retro. Pozwala na wykonywanie miękkich, pastelowych, lekko rozmytych zdjęć z łagodnymi kontrastami i dużą głębią ostrości.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Producent:
Ilford
Produkt
aparat otworkowy

Ilford Pinhole Camera, to lekki aparat otworkowy, tzw. camera obscura, skierowany do miłośników starej szkoły fotografowania oraz pasjonatów stylu retro. Pozwala na wykonywanie miękkich, pastelowych, lekko rozmytych zdjęć z łagodnymi kontrastami i dużą głębią ostrości. Dzięki temu idealnie nadaje się do fotografii artystycznej, pełnej ekscytujących momentów i zaskakujących wyników pracy, niedostępnych fotografom używającym elektronicznego sprzętu.

Produkowany w Wielkiej Brytanii Ilford Pinhole Camera, to także vintagowy design. Klasycznie prosty i subtelny, pudełkowaty kształt dobrze leży w dłoni, a stylistyka zapada w pamięć wszystkim, którzy mieli okazję oglądać aparat na żywo. Dodatkowo można spersonalizować obudowę według własnego gustu przy pomocy stylowych naklejek dołączanych do zestawu.

Pod nawiązującą do dawnych czasów stylistyką kryją się jednak nowoczesne materiały. Urządzenie składa się z dwóch połączonych ze sobą elementów z tworzywa sztucznego, a niektóre elementy np. otworek w górnej części, wykonano w chemicznie wytrawionej stali nierdzewnej.

Jak działa retro-technika w XXI wieku? Nośnik umieszczany jest w warunkach ciemniowych w aparacie i blokowany przy pomocy magnesów. Czas naświetlenia jest kontrolowany przez magnetycznie blokowaną żaluzję, która może pozostać w pozycji otwartej lub zamkniętej. Przednia część jest obrotowa, co stanowi duże ułatwienie dla osób leworęcznych. Model zawiera mocowanie statywowe, a dołączona naklejka umożliwia nakreślenie linii wzroku, dzięki której łatwiej jest uchwycić wybrany cel.

Aparat jest przeznaczony do papieru lub filmu o wymiarach 4x5 cali, a jego ogniskowa o szerokości 87 mm umożliwia wykonywanie zdjęć o szerokim kącie.

Przygodę z dawną fotografią można zacząć dużo szybciej niż w przypadku zakupu cyfrowego aparatu. Nie trzeba ładować baterii czy formatować karty pamięci. Wystarczy jedynie zabrać ze sobą sprzedawane w zestawie arkusze filmu ILFORD DELTA 100 (10 sztuk) Professional o wymiarach 4x5, arkusze papieru fotograficznego ILFORD MULTIGRADE IV RC (10 sztuk) oraz arkusze papieru pozytywowego HARMAN DIRECT POSITIVE (10 sztuk). Przyda się także prosty kalkulator naświetleń, którego można używać bez światłomierza i światłoszczelne pudełko na film, w którym można przechowywać naświetlone materiały – również w zestawie. Jedyne, czego użytkownik będzie potrzebował do naładowania i rozładowania aparatu, gdy będzie chciał zrobić zdjęcie, to worek ciemniowy.

Główne cechy:

• ogniskowa o szerokości 87 mm

• magnetyczny system blokad

• możliwość obracania przedniej części dla osób leworęcznych

• mocowanie papieru umożliwiające otoczenie zdjęcia czarną ramką

• otworek o szerokości 0,3 mm w chemicznie wytrawionej stali

• śrubki redukcyjne do statywu

• doskonały do filmów lub papieru o rozmiarze 4x5 cali

MI6415
1 Przedmiot